Genocyber93 has logged 194 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alive

Alive

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Jar

The Jar

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spawn

Spawn

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Adam and Eve

Adam and Eve

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bloody Murder

Bloody Murder

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Rickshaw

American Rickshaw

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midway

Midway

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bag Boy Lover Boy

Bag Boy Lover Boy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Black Panther

The Black Panther

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carriers

Carriers

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chocolate Strawberry Vanilla

Chocolate Strawberry Vanilla

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nature of the Beast

Nature of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moon Over Tao: Makaraga

Moon Over Tao: Makaraga

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chupacabra Terror

Chupacabra Terror

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Axe Giant - The Wrath of Paul Bunyan

Axe Giant - The Wrath of Paul Bunyan

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cthulhu Mansion

Cthulhu Mansion

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

Royal Space Force - The Wings Of Honneamise

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry