• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Duel

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Help

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Flag Day

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★★★½

  • Who Are You, Charlie Brown?

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • SANKARA

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Shadow Kingdom: The Early Songs of Bob Dylan

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Khaite FW21

  • Patrice O'Neal: Killing Is Easy

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Redemption Song

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

  • Soul of the City

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

  • Burrow

  • Long Toast

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen