Geoff has logged 40 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Schramm

Schramm

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★
Edit this entry  
27
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★½
Edit this entry  
25
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Trancers

Trancers

1984
×
★★½
Edit this entry  
19
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alligator

Alligator

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boss Baby: Get That Baby!

The Boss Baby: Get That Baby!

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Elf Bowling the Movie

Elf Bowling the Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
Becky

Becky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Casting the Runes

Casting the Runes

1979
×
★★★
Edit this entry  
12
The Treasure of Abbot Thomas

The Treasure of Abbot Thomas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
11
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★
Edit this entry  
07
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★
Edit this entry  
03
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★
Edit this entry  
02
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Friday

Friday

2020
×
Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Queen's Corgi

The Queen's Corgi

2019
×
½
Edit this entry  
01
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry