• Betty White: A Celebration

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★½

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Housewives of the North Pole

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • The Christmas Contest

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • The Nine Kittens of Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A Kiss Before Christmas

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Michael Che: Shame the Devil

  • All Too Well: The Short Film

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Father Christmas Is Back

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Gingerbread Miracle

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • The Santa Stakeout

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • New York Ninja

    ★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★