Geoffrey has logged 971 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cookie's Fortune

Cookie's Fortune

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Our Dancing Daughters

Our Dancing Daughters

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rudy: The Rudy Giuliani Story

Rudy: The Rudy Giuliani Story

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mistle-Tones

The Mistle-Tones

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Bride for Christmas

A Bride for Christmas

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Consultant

The Christmas Consultant

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salvatore Giuliano

Salvatore Giuliano

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ice Sculpture Christmas

Ice Sculpture Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Camp

Christmas Camp

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Cruise

A Christmas Cruise

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. St. Nick

Mr. St. Nick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry