Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Hometown Holiday

Hometown Holiday

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Otherhood

Otherhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hometown Holiday

Hometown Holiday

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry