George has logged 15 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bye Bye Birdie

Bye Bye Birdie

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry