• Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Serenity

  • Glass

  • Vice

  • The Mule

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Waiter

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Green Book

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Widows

    ★★★½

  • A Private War

    ★★★½

  • Shadow

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

  • The Sisters Brothers

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Peterloo

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Billionaire Boys Club

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • The Wild Pear Tree

  • Dogman

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

  • Support the Girls

    ★★★

  • Mute

    ★★

  • Museo

    ★★★★

  • Transit

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Holiday

  • The Guilty

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

  • The Tale

    ★★★★