• Behind the Curtain: Todrick Hall

    ★★★

  • Diana: 7 Days That Shook the Windsors

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Rider

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Circle

  • Whitney: Can I Be Me

    ★★½

  • Keep the Change

    ★★★

  • Ringo Rocket Star and His Song for Yuri Gagarin

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Asbestos

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • RSC Live: The Tempest

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Dirty 30

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ½

  • Finding Dory

    ★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★½

  • Hurricane Bianca

    ★★

  • Me Before You

    ½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Allegiant

    ½

  • Sing

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • How to Be Single

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★½

  • Crashing

    ★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Song of Lahore

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Junun

    ★★★★

  • The Dressmaker

    ★★★★

  • An Inspector Calls

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Danish Girl

    ★★½

  • Spotlight

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • San Andreas

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Dreamcatcher

    ★★★½

  • Insurgent

    ★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Victoria

    ★★★★½

  • Doctor Who: Last Christmas

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies