• Dazed and Confused

    ★★★★

  • Akira

    ★★★★½

  • Humpday

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • Scooby-Doo

    ★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Lost Boys

    ★★★★½

  • My Own Private Idaho

    ★★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★

  • The Distance I Can Be From My Son

    ★★★★½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Twilight

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★