Thomas has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Righteous

The Righteous

2021
×
Edit this entry  
17
Two Witches

Two Witches

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Forgiveness

Forgiveness

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Poseidon

Hotel Poseidon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Guest Room

The Guest Room

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Inferno

Inferno

2021
×
Edit this entry  
17
Faces

Faces

2020
×
Edit this entry  
17
The Recycling Man

The Recycling Man

2020
×
Edit this entry  
17
Hannya

Hannya

×
Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Salmon Pink

Salmon Pink

2021
×
Edit this entry  
17
All of You

All of You

2021
×
Edit this entry  
17
Aftertaste

Aftertaste

2020
×
Edit this entry  
17
Posted No Hunting

Posted No Hunting

2021
×
Edit this entry  
17
Don't Go Outside

Don't Go Outside

2021
×
Edit this entry  
17
The Free Fall

The Free Fall

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Faceless

Faceless

2021
×
★★
Edit this entry  
17
On The Third Day

On The Third Day

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Night Drive

Night Drive

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Father of Flies

Father of Flies

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Pizzagate Massacre

The Pizzagate Massacre

2020
×
★★
Edit this entry  
16
The Spore

The Spore

2021
×
★★
Edit this entry  
15
#nofilter

#nofilter

2021
×
Edit this entry  
15
Cry Baby

Cry Baby

2021
×
Edit this entry  
15
Shot in the Dark

Shot in the Dark

2021
×
Edit this entry  
15
Motherly

Motherly

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Val

Val

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Night at the Eagle Inn

Night at the Eagle Inn

2021
×
★★
Edit this entry  
15
For Roger

For Roger

2021
×
★½
Edit this entry  
15
Smiles

Smiles

2019
×
Edit this entry  
15
Return of the Beast from Outer Space

Return of the Beast from Outer Space

2021
×
Edit this entry  
15
GUTS

GUTS

2021
×
Edit this entry  
15
They're Here

They're Here

2020
×
Edit this entry  
15
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
Edit this entry  
15
Movin Day

Movin Day

2021
×
Edit this entry  
15
The Fuzzies

The Fuzzies

2021
×
Edit this entry  
15
Memento Mori

Memento Mori

2021
×
Edit this entry  
15
While We Stayed Home

While We Stayed Home

2021
×
Edit this entry  
15
#MEOWTOO

#MEOWTOO

2021
×
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
10
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry