• LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • Help

    ★★★★½

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Billie Eilish: Up Close

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Real Des: The Dennis Nilsen Story

    ★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★½

  • Des

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Muse

    ★★★

  • Pompadour

    ★★★½

  • Our Sarah Jane – Elisabeth Sladen Tribute

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • The Skywalker Legacy

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★½

  • Children In Need 2019: Got It Covered

    ★★★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • There Comes a Knocking

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Mo Gilligan: Momentum

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Peter's To-Do List

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½