George has logged 29 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Emotional Fusebox

Emotional Fusebox

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Roar

Roar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Millions

Millions

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yardie

Yardie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
War Horse

War Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry