• I'm Here

    ★★★½

  • Starstruck

    ★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★★½

  • The Proposal

    ★★★½

  • Bee Movie

    ★★★½

  • Stardust

    ★★★★½

  • Bridget Jones: The Edge of Reason

    ★★★★

  • Barbie as The Princess & the Pauper

    ★★★★

  • Barbie of Swan Lake

    ★★½

  • Legally Blonde

    ★★★½

  • Never Been Kissed

    ½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★½

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★

  • Daisies

    ★★★½

  • Persona

    ★★★★

  • The Battle of Algiers

    ★★★★

  • Black Girl

    ★★★★

  • Pierrot le Fou

    ★½