• Pig

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Requiem for a Dream

    ½

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

  • Jackie

    ★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Killing Them Softly

    ★★★★½

  • Pete's Dragon

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Throw Down

    ★★★

  • Sweet Smell of Success

    ★★★★

  • Signs

    ★★★

  • The Doom Generation

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★