John Gholson has logged 21 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ciambra

The Ciambra

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Future World

Future World

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
24×36

24×36

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slapstick (Of Another Kind)

Slapstick (Of Another Kind)

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★½
Edit this entry  
11
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
German Angst

German Angst

2015
×
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry