Sort by

Ghostsmut has logged 17 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You've Been Trumped

You've Been Trumped

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Calvary

Calvary

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Priceless

Priceless

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry