Sort by

feat. dante from the dmc series has logged 46 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Witch Academia

Little Witch Academia

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch Grinches the Cat in the Hat

The Grinch Grinches the Cat in the Hat

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You're in Love, Charlie Brown

You're in Love, Charlie Brown

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deon Cole: Cole-Blooded Seminar

Deon Cole: Cole-Blooded Seminar

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry