Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Death Promise

Death Promise

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
An American Werewolf in Paris

An American Werewolf in Paris

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whispers in the Dark

Whispers in the Dark

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trauma

Trauma

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Temp

The Temp

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Ray

The Invisible Ray

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Summer Camp Girls

Summer Camp Girls

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
TC 2000

TC 2000

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steel and Lace

Steel and Lace

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creature

Creature

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snapdragon

Snapdragon

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sword of Heaven

Sword of Heaven

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry