Sort by

GialloVacation has logged 30 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
25
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 11th Commandment

The 11th Commandment

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
The Caller

The Caller

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scorned

Scorned

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Wars

L.A. Wars

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Death Feud

Death Feud

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Private

Private

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Kick the Cock

Kick the Cock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Necromancer

Necromancer

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rest in Pieces

Rest in Pieces

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Island Of Blood

Island Of Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Josie

Josie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade: The Iron Cross

Blade: The Iron Cross

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry