• Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Over the Moon

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Black Bear

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Holiday in the Wild

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Circus of Books

  • Good Boys

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★½

  • Luce

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Hate U Give

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Burning

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Little Woods

    ★★★★

  • In a Relationship

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • The Game Changers

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★