• John Wick: Chapter 4

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • TFW No GF

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • I'm Not Ashamed

    ½

  • La La Land

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Operation Avalanche

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • Trevor Moore: High In Church

  • Cool Cat Saves the Kids

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★½

  • The Dirties

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Would You Rather

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Place Beyond the Pines

    ★★

  • The Help

    ★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Blue Valentine

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Miss March

    ½

  • Nirvana the Band the Show

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★½

  • Delirious

    ★★½

  • Babel

    ★★½

  • Half Nelson

    ★★½

  • Jarhead

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★½

  • Zero Hour: Massacre at Columbine High

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Zero Day

    ★★★★

  • Elephant

    ½

  • The Room

    ½