• Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Report

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Jessica Forever

    ½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★½

  • Genesis

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Stockholm

    ★★★½

  • Icebergs

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Caroline

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Sweet Country

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Doctor Strange

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Certain Women

    ★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Circle

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Unedited Footage of a Bear