gigis has logged 88 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Serena

Serena

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa's Little Helper

Santa's Little Helper

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Two Laws

Two Laws

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daughter Rite

Daughter Rite

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fires Were Started

Fires Were Started

1943
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Black Balloon

The Black Balloon

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ask Me Anything

Ask Me Anything

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Terri

Terri

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry