Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Vivo

Vivo

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
All My Life

All My Life

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry