gi has logged 447 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Hate New Year's

I Hate New Year's

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Long Way Home

The Long Way Home

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
O Perfume da Memória

O Perfume da Memória

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Flowers

Flowers

2019
×
Edit this entry  
22
Lila

Lila

2013
×
★★½
Edit this entry