gi has logged 34 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
All the Reasons to Forget

All the Reasons to Forget

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
St. Louis Superman

St. Louis Superman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
In the Absence

In the Absence

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Five Steps to Accept Farewell

Five Steps to Accept Farewell

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry