• Halloween Kills

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Old

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Rock Bottom Riser

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The King of Staten Island

    ½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

  • Gunda

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Assassins

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Possessor

    ★★

  • Zola

    ★★★★

  • Film About a Father Who

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Sunless Shadows

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • First Cow

  • Space Dogs

  • Ready or Not

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • It Started As a Joke

  • The Art of Self-Defense

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • Markie in Milwaukee

    ★★★★★

  • Los Reyes

    ★★★★★

  • My First Film

  • A First Farewell

  • They Shall Not Grow Old

    ★★½

  • In Fabric

    ★★½

  • Blue

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Ghostbox Cowboy

    ★★★★★

  • Tungrus

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

  • Madeline's Madeline

  • Hereditary

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • David Lynch: The Art Life

  • Suicide Squad

    ½

  • Shin Godzilla

  • The Neon Demon

    ★★

  • Train to Busan