Adam Birkbeck has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfathers of Hardcore

The Godfathers of Hardcore

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Man Who Loves to Hurt Himself

The Man Who Loves to Hurt Himself

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry