gio has logged 85 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Newness

Newness

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Garden State

Garden State

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unknown

Unknown

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry