GirlsBlood has logged 101 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Nim

Project Nim

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Murderball

Murderball

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell and Back Again

Hell and Back Again

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The NeverEnding Story II: The Next Chapter

The NeverEnding Story II: The Next Chapter

1990
×
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alligator

Alligator

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doin' It in the Park: Pick-Up Basketball, NYC

Doin' It in the Park: Pick-Up Basketball, NYC

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Air Up There

The Air Up There

1994
×
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Papillon

Papillon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emperor

Emperor

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
42

42

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zulu

Zulu

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Child of Rage: A Story of Abuse

Child of Rage: A Story of Abuse

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocket Science

Rocket Science

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry