Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bruised

Bruised

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Ricky Velez: Here's Everything

Ricky Velez: Here's Everything

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Theo Von: Regular People

Theo Von: Regular People

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All or Nothing: Toronto Maple Leafs

All or Nothing: Toronto Maple Leafs

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★
Edit this entry  
09
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry