Giulia has logged 31 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Whitney Cummings: Can I Touch It?

Whitney Cummings: Can I Touch It?

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trust

Trust

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Interview

The Interview

1998
×
★★½
Edit this entry  
12
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Combat Obscura

Combat Obscura

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry