• Jonas Brothers Family Roast

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Speravo de morì prima

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Luminous View

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Pretend It's a City

  • Rose Island

    ★★

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Under the Riccione Sun

    ★★

  • Homemade

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Valley Girl

    ★½

  • New York New York

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Bad Tales

    ★★★★½

  • Hidden Away

    ★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Isi & Ossi

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • The Goddess of Fortune

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½