Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
15
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Edit this entry  
14
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Collective

Collective

2019
×
Edit this entry  
24
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry