G I V E N C H has logged 56 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Aftermath

Aftermath

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ava

Ava

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Three

Three

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crisis

Crisis

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wazir

Wazir

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Elly

About Elly

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Visit

The Visit

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Pink

Pink

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry