• Five Fingers of Death

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Pina

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Out of the Blue

    ★★★★½

  • Once

    ★★★★

  • The Last Days of Disco

    ★★

  • Bugsy Malone

    ★★★½

  • Beau Travail

    ★★★★

  • Night Gallery

    ★★★★

  • The Rules of the Game

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • Holiday

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • The Outsiders

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½