Roel has logged 39 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Am I a Serial Killer?

Am I a Serial Killer?

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Cooking with Love

Cooking with Love

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Made for You with Love

Made for You with Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Recipe for Love

Recipe for Love

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Misters - Without Blame -

Misters - Without Blame -

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Stream (Corriente)

Stream (Corriente)

2019
×
Edit this entry  
21
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Z-O-M-B-I-E-S 2

Z-O-M-B-I-E-S 2

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Scary House

The Scary House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Sweetheart

The Sweetheart

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Love on Iceland

Love on Iceland

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Why Are You Angry?

Why Are You Angry?

2017
×
Edit this entry  
13
Hello, Are We in the Show?

Hello, Are We in the Show?

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Tammy

Tammy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
6 Souls

6 Souls

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry