• Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Crazy About Her

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Rose Island

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Midnight at the Magnolia

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Rebecca

    ★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½