GoblinBoy has logged 220 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent One

The Magnificent One

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Land of the Cannibals

In the Land of the Cannibals

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

1973
×
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Seduce a Virgin

How to Seduce a Virgin

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cannibal World

Cannibal World

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Godfathers of Mondo

The Godfathers of Mondo

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Babes In Toyland

Babes In Toyland

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lorna, the Exorcist

Lorna, the Exorcist

1974
×
Read the review Edit this entry  
08
Goodbye Uncle Tom

Goodbye Uncle Tom

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Staying Alive

Staying Alive

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daughters of Eve

Daughters of Eve

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Women of the World

Women of the World

1963
×
Read the review Edit this entry  
02
Mondo Cane 2

Mondo Cane 2

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Mondo Cane

Mondo Cane

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Africa Addio

Africa Addio

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breakin'

Breakin'

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry