Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★
Edit this entry  
24
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Record Safari

Record Safari

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Edit this entry