• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Monday

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Anna Karenina

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★

  • John Tucker Must Die

    ★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Moulin Rouge!

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • Anastasia

    ★★★

  • Hercules

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Sleeping Beauty

    ★★★★★