anya has logged 243 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Keep Not Silent

Keep Not Silent

2005
×
Edit this entry  
06
Alone

Alone

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Envelope

The Envelope

2017
×
★★
Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★½
Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Edit this entry  
11
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
09
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★★
Edit this entry  
06
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry