anya has logged 21 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lemon

Lemon

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★½
Edit this entry  
11
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Closeness

Closeness

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolls

Dolls

1987
×
★★½
Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★
Edit this entry