Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
El doble

El doble

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
El asfalto

El asfalto

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Freddy

Freddy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
La broma

La broma

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Edit this entry  
24
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Strange Voyage

Strange Voyage

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Edit this entry  
12
United 93

United 93

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★
Edit this entry  
09
Love & Sex

Love & Sex

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
French Exit

French Exit

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Edit this entry  
17
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
06
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Los mánagers

Los mánagers

2006
×
★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Missing

Missing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Son of the Bride

Son of the Bride

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry