Martin has logged 350 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Famo$o

Famo$o

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Me Again

Kiss Me Again

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Kiss

The Last Kiss

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission London

Mission London

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Notebook

The Notebook

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★
Read the review Edit this entry