• Mank

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • The Kid

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★

  • Late Night

    ★★½

  • Vice

    ★½

  • The Mule

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Ladies in Black

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Peterloo

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Front Runner

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Curtiz

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Book Club

    ★★½

  • Beirut

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½