goopers has logged 33 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry