Mick has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry