• The Intergalactic Adventures of Max Cloud

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Witches

    ★★½

  • The Mothman Legacy

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • The Opening Act

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Murder Bury Win

    ★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★★

  • How to Deter a Robber

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Girl

    ★★

  • The Way I See It

    ★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★

  • The Argument

    ★★★½

  • Guest House

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Trump Card

    ½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Becky

    ★★★★

  • Spelling the Dream

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Valley Girl

    ★★½

  • Becoming

    ★★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★★★

  • Tesla

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Wander Darkly

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Us Kids

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • The Fight

    ★★★★★

  • Rebuilding Paradise

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy